آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه زوج

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه فرد

صفحه نخست > اخبار > تیم های ملی > نوجوانان > در آستانه برگزاری مسابقات بسکتبال غرب آسیا

در آستانه برگزاری مسابقات بسکتبال غرب آسیا

waba

 

 

محمدمهدی ایزدپناه:

امید ما به قهرمانی ایران زیاد است

تنها دغدغه ایران وجود بازیکنان صغر سن در تیم های عربی است

سرمربی تیم ملی نوجوانان بسکتبال در آستانه افتتاح این مسابقات به میزبانی تهران تنها دغدعه کادر فنی تیم ملی ایران را وجود بازیکنان صغرسنی در تیم های عربی ذکر کرد.

به گزارش سایت فدارسیون بسکتبال ، محمد مهدی ایزدپناه با ابراز امیدواری از وضعیت آمادگی روحی، جسمی و فنی اعضای تیم ملی بسکتبال نوجوان ایران گفت: من از همه نظر بازیکنان خود را درشرایط بسیار خوب و مناسبی می بینم و به قهرمانی تیم ملی ایران بسیار امیدوارم.

وی گفت: بی تردید در شرایط عادی قهرمانی تیم ملی ایران دور از دسترس نیست و تنها نگرانی ما به صغر سنی تیم های عربی باز میگردد.

ایزدپناه به حساسیت و دقت فدراسیون بسکتبال نسبت به عدم حضور بازیکنان صغر سنی در تیم ملی ایران اشاره کرد و گفت: سه بازیکن در رده نوجوانان که از نظر فنی بسیار عالی بودند مشکل صغر سنی داشتند که فدراسیون از حضور آنها در تیم ملی ممانعت به عمل آورد. یکی از این بازیکنان تنها یک روز صغر سنی داشت که برای رعایت قوانین این مورد نیز پذیرفته نشد.

وی تیم های لبنان و عراق را تنها مدعیان اصلی تیم ملی ایران ذکر کرد و افزود: لبنان و عراق هر دو صاحب مربیان بسیار عالی هستند. تیم ملی لبنان 4 سال با یک مربی صاحب بسکتبال از کشور یوگوسلاوی تمرین داشته و قطعا با توان خوبی به میدان خواهد آمد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان به نتایج درخشان تیم ملی کشورمان اشاره کرد و گفت: تیم ایران در تورنمت سراب و تورنمنت بسیار قوی مجارستان به قهرمانی دست یافته و تیم های ملی جوانان و آرارات (دسته یک ) را با پیروزی پشت سر گذاشته است. بنابراین امیدواری ما به این تیم با روحیه و قدرتمند بسیار بالاست.

گفتنی است، تیم ملی هجده نفره ایران منتخبی از میان 500 بازیکن زیر 16 سال است که از 18 ماه پیش تا کنون انتخاب شده است. این تیم تا کنون 15 اردوی تدارکاتی را پشت سر گذاشته و از فردا در مسابقات نوجوانان غرب آسیا حضور خواهد یافت.