آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه زوج

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه فرد

برگزاری اردوي آمادگی تيم منتخب مینی بسكتبال در مهرماه ،

 

1233

ادامه مطلب...

شاه علی: نگاه تیم ما به استرالیا و نیوزیلند بود

 


شاه علی: نگاه تیم ما به استرالیا و نیوزیلند بود

سرمربی تیم بسکتبال جوانان بعد از مقام اول غرب آسیا گفت: به نظرم از شکل بازی تیم هم مشخص بود که برای رویارویی با استرالیا و نیوزیلند در آسیا آماده می‌شویم.

شاه علی: نگاه تیم ما به استرالیا و نیوزیلندبود ، به نظرم در این تیم هم دیده شد که ما برای رویارویی با آن تیم‌ها آماده می‌شویم. اگر به تاریخ برگردید، فکر نمی‌کنم هیچ تیمی با این اختلاف در مسابقات غرب آسیا پیش رفته باشد، چون افق دید ما تیم‌های استرالیا و نیوزیلند بودند. با این وجود مسائل سخت افزاری و نرم افزاری هم باید فراهم باشند که همین روند را ادامه دهیم، در غیر این صورت، کار کردن واقعا سخت است.
شاه علی درباره قهرمانی در مرحله اول غرب آسیا گفت: نتیجه این مسابقات، ثمره کاری گروهی است و به تنهایی نمی‌توان کاری را پیش برد. موضوع دوم این بود که تجربه چهار دوره کار در رده‌های پایه داشتم و می‌دانستم که با حمله صرف یا تکیه کردن به شوت بازیکنان خاص به جایی نمی‌رسیم، چون ممکن است آن بازیکنان آسیب دیده یا به تیم اضافه نشوند.از روز اول مبنای خود را روی دفاع خوب گذاشتیم، چون قانون بسکتبال این است که حمله خوب با دفاع خوب کامل می‌شود.

سرمربی تیم ملی جوانان درباره ایرادات این تیم گفت: ایراداتی در دفاع داشتیم و برخی بازیکنان هنوز توجیه نبودند. به نظرم زمان ما خیلی کم بود و بازی تدارکاتی نداشتیم. این مسابقات حکم تدارکات را برای ما داشتند. کمی هم ترن اور (توپ‌های از دست رفته) تیم در ضد حمله‌ها زیاد بود. البته این خاصیت بازی با سرعت بالا است که ترن اور را افزایش می‌دهد. در نهایت باید به اختلاف امتیاز نگاه کرد، ولی سعی می‌کنم اگر در کنار این تیم بمانم، مشکل ترن اور را هم رفع  کنم

 

ملی پوش جوانان: پستم را با توجه به قد انتخاب کردم

 


بسکتبال قهرمانی غرب آسیا؛

ملی پوش جوانان: پستم را با توجه به قد انتخاب کردم
گارد رأس تیم ملی بسکتبال جوانان درباره قد بلندتر نسبت به بازیکنان پست یک گفت: به پیشنهاد مربیان با توجه به قدم این پست را انتخاب کردم.
ملی پوش جوانان: پستم را با توجه به قد انتخاب کردم بهشاد عرب زاده درباره شرایط فیزیکی خود توضیح داد: قدم ۱۹۵ سانتیمتر است و در پست یک بازی می‌کنم. با توجه به اینکه در ایران بازیکنان این پست کوتاه قامت‌تر از این هستند، با پیشنهاد مربیان تصمیم گرفتم در این پست بازی کنم. البته گاهی هم به پست دو می‌روم، بستگی به شرایط بازی و نظر کادرفنی دارد.

وی درباره مسابقات غرب آسیا گفت: تورنمنت خیلی خوبی برایمان بود. طبق برنامه‌های قبلی عمل کردیم و همه تیم‌ها را با اختلاف شکست دادیم. تنها تصور می‌کردیم تیم لبنان برایمان دردسرساز شود که خوشبختانه این تیم را هم شکست دادیم.

عرب زاده درباره تلفیق تیم زیر ۱۶ سال و زیر ۱۷ سال گفت: من جزء تیم زیر ۱۶ سالی نبودم که اردیبهشت قهرمان غرب آسیا شد. بازیکنان آن تیم بعد از مسابقات خود به تیم ما ملحق شدند و در این چند ماه با یکدیگر هماهنگ .

ملی پوش جوانان درباره نوع بازی تیم تاکید کرد: برای مربیان خیلی دفاع و ضدحمله مهم است و هر کسی از بیرون نگاه می‌کند، متوجه این موضوع می‌شود. تیم‌های ایرانی معمولا دفاع زون یا من تو من انجام می‌دهند؛ اما تیم ما کاملا روی بازیکنان بالایی فشار می‌آورد و پرس کامل انجام می‌داد. هفتاد جلسه تمرین پرفشار با این تیم داشتیم که همه آن تمرینات با همین سبک انجام شد.

منبع :خبرگزاری صداوسیما

سرمربی لبنان: بازیکنان ایران آینده دار هستند

 


بسکتبال جوانان غرب آسیا؛

سرمربی لبنان: بازیکنان ایران آینده دار هستند

سرمربی صربستانی تیم بسکتبال جوانان لبنان گفت: بازیکنان ایران آینده دار هستند و خیلی بهتر از لبنان بازی کردند.
سرمربی لبنان: بازیکنان ایران آینده دار هستندوینکو باتیچ سرمربی تیم ملی بسکتبال لبنان به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره مسابقات غرب آسیا گفت: از نتیجه این تورنمنت خیلی راضی هستم، چون تیم لبنان کاملا بی تجربه است و ترکیب جدیدی داشتیم. در لبنان هیچ مسابقاتی برای این رده برگزار نشده بود و بازیکنان اولین تورنمنت خود را تجربه می‌کردند.

سرمربی لبنان درباره تیم ملی ایران تاکید کرد: بازیکنان آینده داری در این تیم حضور دارند. فیزیک بدنی خیلی خوبی دارند و خیلی بهتر از تیم ما بازی کردند. به آنها تبریک می‌گویم.

وی افزود: دومین تورنمنت غرب آسیا چند ماه بعد برگزار می‌شود و امیدوارم که در آن رقابت‌ها نتیجه بهتری بگیریم.

 

قهرمانی تیم ملی بسکتبال جوانان ایران باغلبه بر لبنان

photo 2017-08-31_19-11-44

ادامه مطلب...

لبنان آخرین رقیب بسکتبال جوانان درغرب آسیا

photo 2017-08-31_16-37-41

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 73