مسابقات غرب آسیا

صفحه اینستاگرام فدراسیون بسکتبال ایران

کانال رسمی فدراسیون بسکتبال ایران

فراخوان جذب حامی مالی

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه زوج

رده بندی دور سوم لیگ برتر گروه فرد

برنامه و نتایج لیگ برتر


فهرست تیم‌ها و بازیکنان جدول رده‌بندی مسابقات برنامه و نتایج مسابقات

شروع پیروزمندانه مدعیان در هفته ششم دور سوم لیگ برتر

hjnkjn
لیگ برتر بسکتبال در سال 96 بعد از یک ماه تعطیلی عصر امروز با برگزاری 4 دیدار در تهران،کاشان و اراک پیگیری شد.

تیم پتروشیمی بندرامام در خانه حریف مقابل شهرداری کاشان قرار گرفت.کاشانی ها که تیم دانشگاه آزاد را با پیروزی پشت سر گذاشتند در مصاف با پتروشیمی نتوانستند تجربه دلچسب خود مقابل دانشگاه آزاد را تکرار کنند و با نتیجه 68 بر 92 مغلوب حریف شدند.

یکی از بازی ها حساس و البته جذاب هفته ششم تقابل دو تیم تهرانی دانشگاه آزاد و شیمیدر بود.در این دیدار که در سالن دانشگاه آزاد برگزار شد هر دو تیم با قدرت مقابل هم صف آرایی کردند اما حاصل این قدرت نمایی با نتیجه نزدیک 80 بر 73 به سود میزبان خاتمه پیدا کرد.با توجه به نتایج به دست آمده از دیدار های گروه فرد پتروشیمی بندرامام همچنان صدر نشین است و تیم های دانشگاه آزاد ، شیمیدر،شهرداری کاشان و شهرداری گرگان نیز به ترتیب در رده دوم ، سوم،چهارم و پنجم قرار دارند.

در دور دیدار گروه زوج نیروی زمینی میزبان تیم پالایش نفت آبادن یکی دیگر از مدعیان اصلی این فصل مسابقات بود.سربازان نیروی زمینی علی رغم قبول شکست مقابل حریف خود نمایش قابل قبولی در زمین داشتند و به خوبی حریف خود را آزار دادند اما در نهایت با 7 امتیاز اختلاف 64 بر 57 این بازی را واگذار کردند.

تیم شهرداری اراک در هفته ششم دور سوم مسابقات در خانه رو در روی شهرداری تبریز قرار گرفت این دیدار با تمام افت و خیزهایی که داشت در پایان برای تیم میزبان نتیجه خوشایندی در بر نداشت و این بازیکنان شهرداری تبریز بودند که 67 بر 58 دو امتیاز ارزشمند به امتیازات خود افزودند. در گروه زوج تیم پالایش نفت آبادان صدر نشین است و تیم های شهرداری اراک،شهرداری کاشان و نیرو زمینی نیز در رده دوم تا چهارم جای دارند.